0.236 547 15 20
Gördes'e 1 Milyon 922 Bin TL'lik Hibe
Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği'nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sunduğu Stratejik Planın onaylanmasının ardından TKDK İl Müdürlüğünde karşılıklı sözleşme imzalandı.

Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği'nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sunduğu Stratejik Planın onaylanmasının ardından TKDK İl Müdürlüğünde karşılıklı sözleşme imzalandı.

Dernek Başkanlığını yürüten Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol Manisa TKDK İl Koordinatörü Uğur Uslu'yu makamında ziyaret ederek; Yerel Kalkınma Stratejilerinde belirtilen faaliyetlerde kullanmak üzere ayrılan 1 Milyon 922 Bin TL hibe desteğini içeren sözleşmeyi imzaladı. Ziyarette Başkan Akyol'a belediye meclis üyeleri İlhan Türe, Ahmet Esen ve Seyyide Cenki' de eşlik etti.

Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneğinin Stratejik Planı çerçevesinde imzalanan sözleşme sonucu Gördes’e büyük bir kaynak daha kazandırılmış oldu. Türkiye’de benzer 50 Dernek arasında 7’inci sırada yer alarak stratejisi onaylanan Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği ilerleyen günlerde birçok projeyi hayata geçirecek.

Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği'ne dernekler, odalar ve sivil toplum kuruluşları proje sunabilecek. Bunun yanında Gördes ilçe sınırları içerisinde TKDK'ya sunulan bireysel projelerde Gördes Yerel Eylem Grubu Derneği'ndan alınan referans mektubu projelere onay aşamasında artı 10 puan katkı sağlayacak. Bu süreçte TKDK aracılığıyla Gördes'e kazandırılan projelerin sayısında gözle görülür bir artış meydana gelmesi bekleniyor.

Gördes'imiz ve kırsal bölgelerimiz için bol projeli bir süreç başlayacak.
Gördes Belediye Başkanı ve Gördes YEG Derneği Başkanı Muhammet Akyol imza töreninde yaptığı değerlendirmede: “Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında; kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve istihdama katkıda bulunmak, yerel, doğal ve kültürel kaynaklara dayalı kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi, topluluğun kültürel ve sosyal yaşamının geliştirilmesi, üretimin artırılması, yerel derneklerin ve Stk'ların desteklenmesine yönelik birçok proje gerçekleştirilecek. Alınan hibe ile özellikle kırsal kalkınmanın sağlanması için önemli bir kaynak sağlamış olduk. Allah'ın izniyle Gördes'imiz ve kırsal bölgelerimiz için bol projeli bir süreç başlayacak. Kurulma sürecinden başlayarak strateji hazırlama sürecinde yoğun mesai harcayan strateji ekibine, derneğimizin yönetimine ve üyelerine emeği geçen, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Gördes'imize hayırlı olsun.”dedi.

TKDK Manisa İl Koordinatörü Uğur Uslu ise imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Huzurun ve Yeşilin Ş..... Gördes Atatürk Mahal..... Emlak ve ÇTV Vergisi..... Gördes İlçe Hıfzıssı..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI