0.236 547 15 20
Ankara Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'nda Gördes Rüzgarı Esti
Kırsal kalkınma programlarında belirlenen hedefleri desteklemek, uygulamada yer alan tüm paydaşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak amacıyla Ankara'da ''Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'' düzenlendi.

Kırsal kalkınma programlarında belirlenen hedefleri desteklemek, uygulamada yer alan tüm paydaşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak amacıyla Ankara'da ''Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'' düzenlendi.

Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'na Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan Özlü, TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Otoritesi Başkanı Muhammed Adak, Avrupa Komisyonu Temsilcisi Iwona Lisztwan gibi üst düzey protokol üyeleri katıldı.

Toplantıda Gördes'i Belediye Başkanı Muhammet Akyol ve Gördes Kalkınma ve Yerel Eylem Grubu Derneği yönetim kurulu üyeleri temsil etti. Yapılan konuşmaların ardından Kalkınma Bakanlığı,Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, İtalya Ulusal Kırsal Ağı, Gördes Belediye Başkanlığı ve Türkiye Kalkınma Vakfı temsilcileri tarafından kırsal kalkınmaya ilişkin çeşitli konularda sunumlar yapıldı, deneyimler paylaşıldı.

Gördes Yerel Eylem Grubu Derneği'nin Başkanı Muhammet Akyol Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısında proje başarılarından dolayı örnek dernek gösterilen ‘Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği’ adına konuşma yaparak, tanıtım sunumu gerçekleştirdi. Sunumda Gördes'in proje başarılarına, tarihi ve kültürel özelliklerine değinildi. Katılımcılara tanıtım filminin yanında Gördes Türküsü de dinletilirken, katılımcılar Başkan Muhammet Akyol'u başarılı sunumundan dolayı tebrik etti.

Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması (LEADER) Programı kapsamında oluşturulan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden etkinliğe katılan yerel eylem grupları da oluşturdukları stantlarda yöresel ürünlerini sergiledi. Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'nda Gördes'in standı en çok ilgi gören stantlardan olmayı başardı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan Özlü gibi üst düzey protokol üyeleri standı ziyaret ederek; Gördes Halısı, Gördes Ayvası, Gördes Ayva Lokumu, Ayva Çiçeği Kolonyası ve ilçe hakkındaki bilgi aldı. Gördes Ayvasını, lokum ve kolonyasını çok beğenen ziyaretçiler Gördes hakkında uzun uzun bilgiler aldı.

Ankara Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısı'na Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile birlikte, İlçe Tarım Müdürü Güngör Akyol, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Koç, Proje Uzmanı Emine Başar, Gördes Kalkınma Yerel Eylem Grubu Derneği Genç Üyesi Serkan Temel, İlçe Tarım Mühendisi Hüseyin Yaşar katıldı.


 

Haberin Diğer Resimleri
HIZLI MENU
GÖRDES MENU
DUYURULAR Tümü
Gördes Belediyesi Ta..... Gördes Belediyesi Ta..... Toplu Konut İdaresi ..... Ücretsiz Kick Boks K..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Sözlü ve Uygulamalı ..... Taşeron Kadrosu Sözl..... Sürekli İşçi Kadrola..... Sürekli İşçi Kadrola..... 2. Etap TOKİ Projesi..... 2. Etap TOKİ Projesi..... Mahalli İdareler Gör..... Gördes Belediyesi Ya..... Ücretsiz DGS Deneme ..... Kitap Okuma Kampanya..... Ücretsiz Halk Oyunla..... Mahalli İdareler Gör..... ÜCRETSİZ KEMAN KURSU..... MİLLİ İRADE NÖBETİ.....
GÖRDES BEYAZ MASA DESTEK HATTI
0.236 547 15 20
CUMA MH. CUMHURİYET CD. NO:5 PK: 45750 GÖRDES / MANİSA
0.236 547 15 20 iletisim@gordes.bel.tr

GÖRDES BELEDİYESİ 2015 TÜM HAKLARI SAKLIDIR. SİTEDE KULLANILAN İÇERİKLERİN İZİNSİZ KOPYALANMASI VE KULLANILMASI YASAKTIR.
ÖZGEÇMİŞİ
BAŞKANA MESAJ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
MUHAMMET AKYOL
GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI